قوانین بخش‎ها

·         ساعات مراجعه، ملاقات و تماس تلفنی  8 صبح 8 شب می باشد.

·         در صورت نياز به همراه در بخشهاي عادي بهتر است از افراد توانمند وجهت بیمار مرد همراه مرد و برای بیمار خانم همراه خانم استفاده شود.

·         برای لطفاً به غير از ساعات ملاقات حضور يك نفر همراه بیمار الزامی است .(جهت همراه بيمار از افراد توانمند استفاده شود حضور  در بخش هاي عادي به جز اتاقهاي خصوصي)

·         آشپزخانه وآبدارخانه هر بخش در تمام طول روز پاسخگوی درخواست شما عزیزان از نظر آب جوش و چای می باشد.

·         لطفاً از آوردن گل ،گلدان طبيعي و آب ميوه هاي صنعتي خودداري فرماييد.

·         تمامي مدارك پزشكي قبلي ، دفترچه بيمه ودر صورت داشتن بيمه تكميلي معرفي نامه بيمه خودرا به همراه داشته باشيد.

·         توجه داشته باشيد در بيمارستان كيسه زباله مشكي جهت دفع زباله هاي معمولي است و كيسه زباله زرد مخصوص زباله هاي عفوني مي باشد.در ضمن از گذاشتن مواد غذايي و ميوه جات در نايلون مشكي خودداري نماييد.

·         هنگام خواب توجه داشته باشيد نرده هاي كنار تخت بالا باشد .

·         لطفاٌ به تجهيزاتي كه به بيمار متصل است دست نزنيد و در صورت داشتن هر مشكلي به پرستار بخش اطلاع دهيد.

·         تابلوي منشور حقوق بيماران در تمامي طبقات بيمارستان  موجود است و كليه مفاد آن در بيمارستان لازم الاجرا مي باشد.

·         در صورت نیاز بیمار شما به پرستار خصوصی ،ضمن مراجعه به دفتر پرستاری و تکمیل فرم درخواست، اقدام خواهد شد.

·         به منظور رعايت حال عموم و نيز پيشگيري از خطر آتش سوزي از مصرف سيگار ، انواع دخانيات و ايجاد هرگونه جرقه و شعله اكيداً خودداري نماييد.

·         قبل از استفاده از هرگونه وسيله برقي شخصي در اتاق ها، پرستاران بخش را در جريان بگذاريد.

·         قبل از كار با تجهيزات برقي ، از خشك بودن دست هاي خود اطمينان حاصل نماييد.

·         از پاشيدن آب روي تجهيزات برقي خودداري نماييد.

·         هر گونه نقص برقي اعم از نقص در سيم ها ، پريزها و تجهيزات برقي  سريعاٌ به پرستار بخش اطلاع دهيد و از دخالت در امور برقي و فني جداً خودداري نماييد.

·         از پرتاب كردن هرگونه زباله و ... از پنجره اتاق به بيرون اكيداً خودداري نماييد.

·         در صورت بروز هرگونه حوادث غير مترقبه (آتش سوزي ،زلزله ،تخريب ساختمان و ..) و با شنيدن صداي آژير ضمن حفظ خونسردي خود، با توجه به تابلوهاي خروج اضطراري، سريعاً اتاق را ترك نموده و به سمت محل هاي امن مشخص شده در نقشه هاي طبقات برويد، از هجوم آوردن به سمت خروجي هاي خودداري نماييد.

·         از دويدن در راهروها خودداري نماييد.

·         از آوردن اسباب باري هاي خطر آفرين براي كودكان جداً خودداري نماييد.

·         در صورت بروز هر گونه خطر و يا مواردي كه ممكن است منجربه بروز حادثه شود، مراتب را توسط زنگ هشدار به پرستاران بخش اطلاع دهيد.

·         در صورت ريخته شدن هرگونه مايعات (اعم از خوراكي و يا خون، ادرار و ترشحات بيمار) جهت پيشگيري از انتشار آلودگي و نيز خطر سرخوردن، مورد را سريعاً به پرستاران بخش اطلاع دهيد.

·         چراغ بالاي تخت را در هنگام شب مي توانيد روشن نگاه داريد.

·         در صورت نياز به پتو يا ملحفه اضافه به بخش اطلاع دهيد.

·         در صورت بروز هر گونه سوال يا مشكل خاصي كه از طريق پرسنل قابل حل نباشد با سوپروایزر درمانگاه مطرح و يا بصورت مكتوب در صندوق هاي پيشنهادات و انتقادات موجود در تمامي طبقات بيمارستان قرار دهيد.

·         ممكن است افراد سود جو به صورت تلفني با شما تماس گرفته وخود را به عنوان پزشك يا پرستار معرفي نمايند وبا دادن پاره اي اطلاعات پس از جلب اعتماد شما ،اقدام به درخواست وجه يا انجام اقدامات درماني نا مناسب نمايند. لطفاً در صورت وجود اينگونه تماس ها قبل از انجام هر گونه اقدامي، موارد را به پزشك وپرستار بيمار اطلاع دهيد.

·         .آمادگي هاي قبل از عمل جراحي شما مثل پوشاندن گان و خارج كردن دندان مصنوعي و ... توسط كمك بهيار بخش انجام مي شود.

·         تعيين زمان عمل جراحي شما بر عهده پزشك مي باشد(نه پرستاران) وپرسنل دخالتي در اين امر ندارند.هنگاميكه اتاق عمل يا بخش آنژيوگرافي آماده پذيرش شما باشد، توسط پرستار مسئول يا كمك بهيار با برانكارد يا ويلچر به اتاق عمل يابخش آنژيوگرافي منتقل مي شويد.

·         هنگامي كه شما در اتاق عمل هستيد ،يك نفر همراه مي تواند در بخش به انتظار بنشيند ويا در لابي از طريق مانيتورروند اقدامات درمان بيمار را پيگيري نمايند.

·         در مورد مسائل پزشكي، اطلاعات را از فقط ازپزشك معالج خود بپرسيد.

·         لطفاً ، انتظارات و درخواست هاي خود را ابتدا با پرستار مسئول مطرح نموده تا شما را به فرد مورد نظر راهنمايي كنند.

·         در رابطه با مسائل مالي و بيمه از واحد  پذيرش واقع در طبقه اول درمانگاه سوال بفرماييد.

·         در صورتي كه مشكل شما را ، سوپروایزر درمانگاه حل نكردند؛ به مسئول حقوق گيرنده خدمت مستقر در دفتر بهبود كيفيت(واقع در طبقه اول)مراجعه فرماييد.

·         اتاق و سرويس هاي بهداشتي اتاق شما قبل از حضورتان كاملاً نظافت و ضدعفوني شده و در شيفت صبح و عصر توسط خدمات خانم و آقا مجدداً نظافت مي شود.

·         خونگيري از شما توسط كادر آزمايشگاه صورت مي گيرد ولي در صورت بروز مشكل مي توانيد با سوپروایزر درمانگاه صحبت فرماييد.

·         هزينه لوازم بهداشتي /شخصي شما(مسواك ، لباس و...)به طور جداگانه براي شما محاسبه مي شود ، در صورت عدم تمايل در زمان پذيرش اعلام فرماييد.

·         به هنگام ترخيص برگه خلاصه پرونده به همراه نسخه بيمار توسط پرستار به شما تحويل داده مي شود،در صورت نياز به مستندات پرونده با مراجعه به دفتر مديريت وارائه كارت شناسايي بيمار در ساعات اداري اقدام شود.

·         مسئوليت نگهداري و حفظ و حراست از اموال و اشياء قيمتي بيماران در مدت زمان حضور در درمانگاه به عهده خود بيمار و همراهان وي بوده و درمانگاه هيچ گونه مسئوليتي  در قبال آنها نخواهد داشت.

·         جهت اداي فرايض ديني بیماران مهر و سجاده  در دسترس می باشد.

·         جهت انجام فرايض ديني همراهان می توانند به حسینیه در حیاط درمانگاه مراجعه کنند.

·         داروخانه درمانگاه  واقع در طبقه اول می باشد.  فعالیت داروخانه، در روز های عادی؛ از 8 صبح الی 14:30.

·